• Polskie Koleje Linowe sprzedane

  22 maja została podpisana umowa sprzedaży 100 proc. akcji spółki Polskie Koleje Linowe... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Numer 1 w narciarstwie

  Skidata ma niezwykle bogate doświadczenie i od wielu lat jest pionierem w produkcji i eksploatacji systemów kontroli dostępu w ośrodkach narciarskich... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Koleje linowe Leitner w LAAX

  Dwie nowe koleje linowe Leitner w ośrodku LAAX w imponujący sposób pokazują, że nowoczesne komfortowe systemy nastawione na działanie wysokiej klasy są jednocześnie ekonomiczne i przyjazne środowisku naturalnemu... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Małe jest piękne

  Z Panem Stanisławem Buńdą, Wiceprezesem Ośrodka Narciarskiego Małe Ciche rozmawia Marcin Czerwiec... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Polskie Koleje Linowe sprzedane
 • TECHNOLOGIE Numer 1 w narciarstwie
 • TECHNOLOGIE Koleje linowe Leitner w LAAX
 • WYWIADY Małe jest piękne

V Konferencja Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych

V Konferencja Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych

W dniach 24 - 26 kwietnia 2013 r. w Białce  Tatrzańskiej, w Hotelu Bania Thermal&Ski odbędzie się V Konferencja Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych

W tym roku, tematem jaki wybraliśmy do wspólnych obrad i dyskusji jest „Turystyka narciarska w Polsce - szanse i zagrożenia rozwoju”.

Uważamy, że branża narciarska w Polsce to gałąź przemysłu, która ma potencjał do bardzo dobrego rozwoju, jednak aby tak się stało potrzebujemy przemian ustawowych. Myśląc o rozwiązaniach ustawowych chcielibyśmy iść za dobrym przykładem krajów alpejskich. Bez sprawdzonych praktyk i tamtejszych rozwiązań ustawodawczych polskie regiony turystyczne nie będą miały szans na rozwój i popadną w zapomnienie przez turystów z Polski i zagranicy.

Należy pamiętać, że nasza branża nie dosyć iż przynosi dochody do budżetu państwa, daje miejsca pracy nie tylko w samych ośrodkach lecz w infrastrukturze powstającej wokół ośrodków, przede wszystkim pozwala poznać walory przyrodnicze kraju i utrzymać społeczeństwo w dobrej kondycji fizycznej.

Jesteśmy przekonani, że jednym z gwarantów rozwoju turystyki w Polsce jest z pewnością rozwój branży narciarskiej, a w tym obszarze mamy co poprawiać.
Podczas konferencji chcielibyśmy omówić bariery wpływające na rozwój terenów turystycznych, które przedstawimy w czterech panelach dyskusyjnych.
 

1. Ochrona środowiska w procesie inwestycyjno-budowlanym jaki stanowi budowa stacji narciarskiej:
- procedura podwójnej oceny oddziaływania na środowisko zamierzenia budowlanego,
- regulacje prawne umożliwiające dostęp inwestora do terenów rekreacyjno-turystycznych oraz Natura 2000.
2. Lasy państwowe a inwestycje turystyczne.
3. Prawo śniegu/szlaku – rozwiązaniem wielu barier rozwojowych branży narciarskiej.
4. Opodatkowanie stacji narciarskich.

Ważnym miejscem konferencji będą również dwa panele piątkowe. Panel techniczny zostanie poprowadzony przez naukowców z Katedry Transportu Linowego, Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Mamy nadzieję, że również przedstawiciele Transportowego Dozoru Technicznego będą obecni podczas obrad. Tutaj, na pewno omówimy bieżące tematy, których branża doświadczyła w kończącej się właśnie zimie.
Zamykającym panelem będzie panel promocji ośrodków. Jak co roku chcemy przedstawić nowe trendy w promowaniu ośrodków narciarskich i regionów turystycznych.

Liczymy, że przedstawiona tematyka będzie powodem Państwa obecności na naszej konferencji.

Program konferencji oraz inne informacje znajdują się na stronie organizatora: http://konf2013-psnit.pl/24 Kwiecień 2013