• Polskie Koleje Linowe sprzedane

  22 maja została podpisana umowa sprzedaży 100 proc. akcji spółki Polskie Koleje Linowe... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Numer 1 w narciarstwie

  Skidata ma niezwykle bogate doświadczenie i od wielu lat jest pionierem w produkcji i eksploatacji systemów kontroli dostępu w ośrodkach narciarskich... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Koleje linowe Leitner w LAAX

  Dwie nowe koleje linowe Leitner w ośrodku LAAX w imponujący sposób pokazują, że nowoczesne komfortowe systemy nastawione na działanie wysokiej klasy są jednocześnie ekonomiczne i przyjazne środowisku naturalnemu... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Małe jest piękne

  Z Panem Stanisławem Buńdą, Wiceprezesem Ośrodka Narciarskiego Małe Ciche rozmawia Marcin Czerwiec... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Polskie Koleje Linowe sprzedane
 • TECHNOLOGIE Numer 1 w narciarstwie
 • TECHNOLOGIE Koleje linowe Leitner w LAAX
 • WYWIADY Małe jest piękne

Targi InterMountain 2012

XI Międzynarodowe Targi Zimowe InterMountain 2012 kolejny raz pokazały, jak szybko rozwija się branża narciarska. Przekonali się o tym zarówno wystawcy, jak i zwiedzający, którzy 2 i 3 października tego roku tłumnie przybyli do czeskiej Dolnej Morawy

Międzynarodowe Targi Zimowe InterMountain organizowane są przez Czeski Związek Użytkowników Wyciągów i Kolei Linowych co dwa lata. Impreza ta jest uznawana za trzecie największe Targi branżowe w Europie. Tegoroczna edycja targów niezaprzeczalnie to potwierdziła.
Na powierzchni 800 m2 swoje oferty zaprezentowało się 55 wystawców reprezentujących ponad 70 producentów sprzętu dla ośrodków narciarskich. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć dwóch polskich firm, mianowicie producenta systemów naśnieżania, czyli Supersnow oraz silnie rozwijającej się firmy od wyposażenia wypożyczalni narciarskich, czyli QBL. Cieszy również to, że znaczna część z 3500 osób, które przybyły na tegoroczne targi, odwiedziła również stoisko naszych rodaków. To bez wątpienia kolejne sukcesy polskich firm, które już od dłuższego czasu stanowią poważną konkurencję dla zagranicznych producentów działających w zimowych biznesie.

O ocenę XI Międzynarodowych Targów Zimowych InterMountain 2012 zapytaliśmy wybranych wystawców.

RAFAŁ TOPOLSKI – DYREKTOR SPRZEDAŻY W FIRMIE SUPERSNOW
Miło jest nam zauważyć, że Czesi doceniają nasze najnowsze produkty oraz innowacyjne rozwiązania. Śmiało możemy stwierdzić, iż nasi południowi sąsiedzi postrzegają nas jako czołowego światowego producenta systemów naśnieżania. W tym roku szczególnym zainteresowaniem cieszyła się linia naszych najnowszych produktów, czyli lanca S60, wysięgnik H800 wraz z armatką automatyczną oraz pompownie mobilne.
Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym za odwiedzenie naszego stoiska i do zobaczenia na XII edycji targów już w 2014 roku!

MAGDALENA DRĄG-WAGA – REPREZENTANT FIRMY LEITNER AG W POLSCE
Tegoroczne targi w Czechach pokazały, jak dużym zainteresowaniem klientów z Polski cieszą się tego typu spotkania. Na stanowisku firm Leitner i Prinoth gościliśmy właścicieli obiektów narciarskich i turystycznych nawet z drugiego końca Polski.
Dziękujemy wszystkim odwiedzającym i do zobaczenia na kolejnej imprezie branżowej!

WOJTEK ŚLIWKA – WŁAŚCICIEL FIRMY QBL
Targi Inter Mountain w Czechach oceniam za udane, wielu wystawców z każdej branży, ciekawe prezentacje, ale piękny hotel czterogwiazdkowy to nie jest dobre miejsce na prze prowadzenie targów, mało miejsca dla wystawców, trudna lokalizacja stoisk (ciężko było dotrzeć do niektórych stoisk), utrudniona budowa stoisk i wiele innych problemów.
Podobało mi się jednak zaangażowanie Czeskich dystrybutorów, przywieźli dużo maszyn-ratraków, armat, angażowali odwiedzających w różne konkursy. Jak na takie miejsce zdziwiła mnie tak duża liczba  odwiedzających a zarazem zainteresowanie.


TEKST | Piotr Winnicki
FOTO | Archiwum redakcji, archiwum firmy Supersnow, archiwum organizatora targów


 03 Październik 2012