• Polskie Koleje Linowe sprzedane

  22 maja została podpisana umowa sprzedaży 100 proc. akcji spółki Polskie Koleje Linowe... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Numer 1 w narciarstwie

  Skidata ma niezwykle bogate doświadczenie i od wielu lat jest pionierem w produkcji i eksploatacji systemów kontroli dostępu w ośrodkach narciarskich... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Koleje linowe Leitner w LAAX

  Dwie nowe koleje linowe Leitner w ośrodku LAAX w imponujący sposób pokazują, że nowoczesne komfortowe systemy nastawione na działanie wysokiej klasy są jednocześnie ekonomiczne i przyjazne środowisku naturalnemu... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Małe jest piękne

  Z Panem Stanisławem Buńdą, Wiceprezesem Ośrodka Narciarskiego Małe Ciche rozmawia Marcin Czerwiec... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Polskie Koleje Linowe sprzedane
 • TECHNOLOGIE Numer 1 w narciarstwie
 • TECHNOLOGIE Koleje linowe Leitner w LAAX
 • WYWIADY Małe jest piękne

Tak dla Zimowych Igrzysk Olimpijskich!

Tak dla Zimowych Igrzysk Olimpijskich!

W trakcie 39 posiedzenia Sejmu RP, dopuszczona została poprzez posłów rezolucja popierająca nadanie miastu Kraków wspólnie z regionem tatrzańskim po stronie polskiej i słowackiej, funkcji gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz Paraolimpijskich w 2022 r.

W uchwale Sejm popiera małopolską koncepcję ubiegania się o rolę gospodarza olimpijskiego i paraolimpijskiego. Inicjatywa wpłynęła do laski marszałkowskiej 3 kwietnia br. z propozycji Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. 9 kwietnia br. inicjatywa skierowana została do prac w komisji. Sprawozdanie z prac zaprezentowała posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak. Popierając małopolską propozycję wspólnej organizacji Igrzysk Zimowych w 2022 roku poprzez Polaków oraz Słowaków, ze wskazaniem Krakowa , w charakterze miasta gospodarza Sejm RP równocześnie zapalił zielone światło powstawaniu Formalnych form organizacyjnych kraju wokół Olimpiady.

Inicjatorem zaistnienia uchwały był jej przewodniczący Ireneusz Raś. Organizacja igrzysk olimpijskich na rzecz Krakowa może być nietuzinkową szansą rozwoju Krakowa, niemniej jednak całej Małopolski.

- Powinniśmy zrobić wszystko, co tylko można, żebyśmy otrzymali zgodę na organizację tej imprezy w 2022. Uchwała ta jest jednym z działań, które ma przybliżyć nas do osiągnięcia tego celu – podsumował poseł Ireneusz Raś.

Premier Donald Tusk jak i prezydent Bronisław Komorowski co prawda są przekonani odnośnie samej koncepcji i zapewniali, że takie gwarancje ze strony rządu będą, lecz formalnie grupa inicjatywna wszystkie etapy może podjąć dopiero wówczas, kiedy jest zgoda sejmu przyznająca miastu Kraków prawo do ubiegania się o organizację Zimowej Olimpiady. W tym momencie cały szereg prac wokół samego przedsięwzięcia powinień nabrać tempa.

Krakowsko – Tatrzańsko – Słowacka Olimpiada 2022 od tej pory staje się także imprezą, której organizacja ma poparcie polskiego parlamentu. Akceptacja Senatu RP i Prezydenta RP zdaje się być tutaj wyłącznie uzupełnieniem zabiegów, które po niepomyślnym starcie ekipy Adama Bachledy – Curusia w konkurach o organizacje Igrzysk Zimowych w Zakopanem w 2006 r niemalże na pięć lat została odwleczona.14 Maj 2013