• Polskie Koleje Linowe sprzedane

  22 maja została podpisana umowa sprzedaży 100 proc. akcji spółki Polskie Koleje Linowe... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Numer 1 w narciarstwie

  Skidata ma niezwykle bogate doświadczenie i od wielu lat jest pionierem w produkcji i eksploatacji systemów kontroli dostępu w ośrodkach narciarskich... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Koleje linowe Leitner w LAAX

  Dwie nowe koleje linowe Leitner w ośrodku LAAX w imponujący sposób pokazują, że nowoczesne komfortowe systemy nastawione na działanie wysokiej klasy są jednocześnie ekonomiczne i przyjazne środowisku naturalnemu... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Małe jest piękne

  Z Panem Stanisławem Buńdą, Wiceprezesem Ośrodka Narciarskiego Małe Ciche rozmawia Marcin Czerwiec... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Polskie Koleje Linowe sprzedane
 • TECHNOLOGIE Numer 1 w narciarstwie
 • TECHNOLOGIE Koleje linowe Leitner w LAAX
 • WYWIADY Małe jest piękne

Sukces tkwi w technologiach!

Sukces tkwi w technologiach!

Zupełnie nowe produkty Supersnow – pompa mobilna oraz pompownia kontenerowa – zrewolucjonizują naśnieżanie

Wprowadzanie innowacji jest efektem naszego nieustannego dążenia do doskonałości. Dzięki temu, że nasze wszystkie produkty projektujemy w technologii 3D, nasi klienci mogą być pewni, że Supersnow to doskonała jakość i gwarancja sukcesu. W tym roku wprowadziliśmy na rynek produkty, które dzięki swoim rozwiązaniom pomogą zapewnić śnieg w miejscach, gdzie wcześniej nie było to możliwe: pompę mobilną i pompownię kontenerową.

NAŚNIEŻAJ GDZIE CHCESZ I KIEDY CHCESZ – POMPA MOBILNA

Właściciele ośrodków narciarskich często spotykają się z problemem częściowego braku śniegu w niektórych miejscach na stoku. Niejednokrotnie ukształtowanie terenu nie pozwala na instalację elementów tradycyjnego systemu naśnieżania w miejscach, do których dostęp jest szczególnie utrudniony.
W takich przypadkach z pomocą przychodzi nowa mobilna pompa Supersnow. Zainstalowana na podwoziu kołowym z łapami stabilizującymi, pompa Ebara o mocy 15 lub 22 kW, wydajności od 7,8 do 40 m3/h i wysokości podnoszenia w zakresie od 104 do 240 m może maksymalnie obsłużyć 3 armatki śnieżne. W połączeniu z mobilnymi armatkami Supersnow jest to doskonałe uzupełnienie tradycyjnego systemu naśnieżania. Pompa mobilna Supersnow jest również idealnym rozwiązaniem dla właścicieli małych stoków, sprawdza się także na trasach biegowych, a jej niewielkie rozmiary pozwalają na szybkie przemieszczanie i bezproblemową obsługę.
W wyposażeniu pompy mobilnej Supersnow znajduje się również: sonda konduktancyjna na wejściu, zawór regulacyjny DN50 PN25 Zetkama na wyjściu, manometr 40 bar na wyjściu. Opcjonalnie do pompy mobilnej Supersnow można dołączyć: zatapialną pompę podającą o mocy 2,2 kW, wydajności od 6 do 66 m3/h i wysokości podnoszenia w zakresie od 2 do 22 m; filtr manualny, który można wyczyścić nie przerywając pracy pompy; wąż strażacki (W-75) o długości 20 m (PN15); adapter Camlock-Storz; wąż wysokociśnieniowy  (camlock 2') o długości 20 m (PN50) oraz przewód zasilający 5x10 mm 63A, również o długości 20 m.
Dzięki pompie mobilnej Supersnow naśnieżanie w trudno dostępnych miejscach jest jeszcze łatwiejsze. To również doskonałe rozwiązanie dla małych ośrodków narciarskich.

PRZYJAZNA ŚRODOWISKU I WŁAŚCICIELOWI  – POMPOWNIA KONTENEROWA

Eksploatacja systemu naśnieżania może być teraz jeszcze bardziej efektywna dzięki pompowni kontenerowej Supersnow.
Mimo stosunkowo niewielkich wymiarów, pompownia kontenerowa funkcjonuje dokładnie tak samo, jak pompownie tradycyjne – działa w każdym systemie naśnieżania. Utrzymuje zatem stałe ciśnienie na wyjściu, regulacja może odbywać się przez zmianę prędkości obrotowej za pomocą przemiennika częstotliwości (czyli falownika). Pompa uruchamia się i zatrzymuje automatycznie po włączeniu na szafie sterowniczej lub otwarciu jednego z hydrantów. Dzięki sterownikowi zdalnie nadzorującemu pracę pompowni (z komputera), naśnieżanie stoku jest bardzo łatwe.
W pompowni kontenerowej można umieścić pompy o mocy od 55 kW do 110 kW. W razie potrzeby w pompowni kontenerowej można zainstalować automatyczny filtr samoczyszczący o wydajności odpowiadającej maksymalnej wydajności pompy.
Kontener pompowni jest ocieplony i posiada własne ogrzewanie, wentylację oraz oświetlenie, co stwarza optymalne warunki do pracy i obsługi pomp.
Niewielkie wymiary oraz niska waga sprawiają, że pompownię kontenerową można postawić w dowolnym miejscu, zaś sam montaż jest niezwykle łatwy i szybki.
Ponieważ do montażu pompowni kontenerowej Supersnow nie potrzeba fundamentów, jest ona niezwykle przyjazna środowisku.
Pompownia kontenerowa Supersnow to doskonałe rozwiązanie dla tych, którym zależy na eksploatacji systemu naśnieżania niemal bez żadnych strat.

OPTYMALNE POMPOWNIE DZIĘKI 3D!
Nasza pasja, jaką jest śnieg sprawia, że nieustannie dążymy do doskonałości. Dlatego każda pompownia Supersnow – zarówno tradycyjna, jak i kontenerowa – jest od podstaw projektowana w technologii 3D. Projektowanie w technologii 3D sprawia, że każda pompownia Supersnow jest idealnie dopasowana do systemu naśnieżania.
Technologia 3D eliminuje ryzyko popełnienia błędów i sprawia, że w projekcie pompowni możemy uwzględnić każdy szczegół. Dzięki temu nasze pompownie są zawsze dokładnie zaprojektowane – co do milimetra!
Ponieważ projektowanie w 3D umożliwia wizualizację pompowni z każdej perspektywy, pompownie Supersnow charakteryzują się wysoką ergonomią, a – co za tym idzie – zawsze pracują optymalnie.
Optymalna praca pompowni to gwarancja sukcesu każdego właściciela stoku!

 

TEKST | Rafał Topolski
FOTO | Archiwum firmy Supersnow 19 Kwiecień 2013