• Polskie Koleje Linowe sprzedane

  22 maja została podpisana umowa sprzedaży 100 proc. akcji spółki Polskie Koleje Linowe... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Numer 1 w narciarstwie

  Skidata ma niezwykle bogate doświadczenie i od wielu lat jest pionierem w produkcji i eksploatacji systemów kontroli dostępu w ośrodkach narciarskich... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Koleje linowe Leitner w LAAX

  Dwie nowe koleje linowe Leitner w ośrodku LAAX w imponujący sposób pokazują, że nowoczesne komfortowe systemy nastawione na działanie wysokiej klasy są jednocześnie ekonomiczne i przyjazne środowisku naturalnemu... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Małe jest piękne

  Z Panem Stanisławem Buńdą, Wiceprezesem Ośrodka Narciarskiego Małe Ciche rozmawia Marcin Czerwiec... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Polskie Koleje Linowe sprzedane
 • TECHNOLOGIE Numer 1 w narciarstwie
 • TECHNOLOGIE Koleje linowe Leitner w LAAX
 • WYWIADY Małe jest piękne

Spotkanie w Kancelarii Prezydenta RP

W dniu 15 marca 2013 r. w Kancelarii Prezydenta RP odbyło się robocze spotkanie z udziałem Sekretarza Stanu w KPRP Olgierda Dziekońskiego, dotyczące rozwoju narciarstwa rodzinnego w Polsce.
Działacze organizacji społecznych, właściciele stacji narciarskich mówili o problemach rozwoju bazy narciarskiej w regionach górskich.
Spotkanie było kontynuacją wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Białce Tatrzańskiej.
Podczas rozmowy goście przedstawili bariery, jakie stoją na przeszkodzie w rozwoju tego sportu, jak i całej branży turystycznej w naszym kraju. Dotyczą one spraw związanych z ochroną środowiska, zagospodarowaniem przestrzennym, procedurami prawa budowlanego, gospodarką leśną. W szczególności dotyczą one braku odpowiednich rozwiązań prawnych regulujących powstawanie tras biegowych, zjazdowych, a także ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych oraz ośrodków narciarskich.
Przedstawiono szczegółowe opracowanie mec. Małgorzaty Kulig-Juźwiak (PSNiT) zawierające diagnozę stanu oraz propozycję zmian prawnych usuwających przeszkody w rozwoju sportu i rekreacji na terenach górskich.
Minister Olgierd Dziekoński poparł pomysł szerokiej debaty w sprawie przyszłości narciarstwa w Polsce, podkreślając znaczenie tego sportu zimowego szczególnie dla dzieci i młodzieży.
 11 Kwiecień 2013