• Polskie Koleje Linowe sprzedane

  22 maja została podpisana umowa sprzedaży 100 proc. akcji spółki Polskie Koleje Linowe... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Numer 1 w narciarstwie

  Skidata ma niezwykle bogate doświadczenie i od wielu lat jest pionierem w produkcji i eksploatacji systemów kontroli dostępu w ośrodkach narciarskich... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Koleje linowe Leitner w LAAX

  Dwie nowe koleje linowe Leitner w ośrodku LAAX w imponujący sposób pokazują, że nowoczesne komfortowe systemy nastawione na działanie wysokiej klasy są jednocześnie ekonomiczne i przyjazne środowisku naturalnemu... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Małe jest piękne

  Z Panem Stanisławem Buńdą, Wiceprezesem Ośrodka Narciarskiego Małe Ciche rozmawia Marcin Czerwiec... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Polskie Koleje Linowe sprzedane
 • TECHNOLOGIE Numer 1 w narciarstwie
 • TECHNOLOGIE Koleje linowe Leitner w LAAX
 • WYWIADY Małe jest piękne

Skidata ma 35 lat!

Skidata ma 35 lat!

Październik 2012 jest wyjątkowym miesiącem dla firmy Skidata AG, ponieważ obchodzi ona swoje 35 urodziny! Z tej okazji firma dziękuje swoim Klientom na całym świecie za zaufanie!

DAWNIEJ...
Wszystko zaczęło się w 1977 roku, kiedy Skidata stworzyła pierwszy punkt kasowy i zastąpiła ręcznie wypisywane bilety drukowanymi. Tak Skidata stała się pionierem w nowoczesnych rozwiązaniach kontroli dostępu. Swoje doświadczenie firma zdobywała wspólnie ze swoimi klientami i dzięki temu była w stanie stworzyć wiele narzędzi i usług niezbędnych do sprawnego zarządzania ośrodkiem narciarskim, parkiem rozrywki lub parkingiem.
Dziesięć lat później zapotrzebowanie klientów sprawiło, że Skidata wprowadziła nośniki wykorzystujące bezstykową technologię RFID. Na początku technologię o krótkim zasięgu 125 kHz zastosowano tylko w zegarkach, jednak – jako alternatywę – stopniowo wprowadzono ją również do produkcji biletów. Z czasem fale krótkiego zasięgu (o częstotliwości 125 kHz) zastąpiono falami dalekiego zasięgu (13,56 MHz) i tak jest po dziś dzień.
Od 1995 roku Skidata współpracuje z firmą Swatch, a owocem tej współpracy są zegarki z funkcją Snowpass. Od 1999 roku bilety z chipem RFID produkowane są w standardzie ISO.
Oprócz standardowych biletów klienci mają do wyboru szeroki wachlarz bezstykowych nośników ze specjalnego wodoodpornego tworzywa, które mogą być wykorzystywane przez wiele lat. W ofercie Skidata są również bilety jednorazowe, opaski na nadgarstek czy wyżej wspomniane zegarki. Warto pamiętać, że w trosce o środowisko naturalne Skidata produkuje bilety jednorazowe wolne od PVC i Bis-fenolu A.

DZIŚ...
Skidata nie spoczywa jednak na laurach, ani też nie zajmuje się tylko doskonaleniem dostępnych już rozwiązań. Firma nieustannie tworzy innowacyjne technologie, które wyznaczają kolejne światowe standardy. Zważywszy na ogromny wpływ Internetu na efektywne zarządzanie każdą firmą, Skidata wykorzystuje również tak zwaną chmurę. Możliwość zaoszczędzenia na zasobach, zabezpieczenia danych przed utratą oraz stały dostęp do wszystkich danych z dowolnego miejsca dają nieograniczone możliwości właścicielom obiektów z systemem kontroli dostępu Skidata.

CO NOWEGO W POLSCE?
Niewątpliwie ogromnym sukcesem Skidaty była obsługa Stadionu Narodowego w Warszawie i Stadionu Miejskiego we Wrocławiu na Euro 2012. Firma za dostarczenie zintegrowanego systemu zarządzania Stadionem Narodowym została uhonorowana nagrodą w kategorii „Najbardziej innowacyjne wykorzystanie technologii w projektowaniu stadionów” na Światowym Kongresie Stadionów, zorganizowanym w Katarze w czerwcu tego roku.
Kolejną nagrodę Skidata zdobyła w konkursie The Stadium Business Awards 2012 we Włoszech – w kategorii „Dostawca przemysłu”. Tę nagrodę przyznano za spójną obsługę i wsparcie przemysłu przez dostarczane produkty i usługi.
Skidata podjęła kilka istotnych i ciekawych działań w branży narciarskiej. W sezonie 2011/2012 firma zainstalowała system kontroli dostępu w pięciu ośrodkach narciarskich na Podhalu, Spiszu i w Pieninach oraz pomogła w utworzeniu, od dawna wyczekiwanego w tym regionie, wspólnego karnetu narciarskiego Tatry Ski. Ta imponująca instalacja obejmuje 70 bramek dostępowych, 23 stanowiska kasowe, 3 automaty do zwrotu kaucji oraz 2 stanowiska przedsprzedaży OPOS.Cash. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji 26 wyciągów narciarskich!
Do grona klientów Skidaty dołączyła również nowa Stacja Narciarska Suche. Miłośnicy zimowych dyscyplin sportu będą mogli cieszyć się nowym obiektem już w nadchodzącym sezonie zimowym. Więcej informacji na temat tej instalacji znajdziecie w kolejnym numerze „Resortu Narciarskiego”.

Z okazji urodzin Skidata dziękuje swoim Klientom za możliwość wieloletniej i efektywnej współpracy, dzięki której firma może stale rozwijać się i tworzyć kompleksowe rozwiązania pozwalające Klientom osiągać sukcesy!


TEKST | Marta Tyc
FOTO | Archiwum firmy SKIDATA12 Listopad 2012