• Polskie Koleje Linowe sprzedane

  22 maja została podpisana umowa sprzedaży 100 proc. akcji spółki Polskie Koleje Linowe... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Numer 1 w narciarstwie

  Skidata ma niezwykle bogate doświadczenie i od wielu lat jest pionierem w produkcji i eksploatacji systemów kontroli dostępu w ośrodkach narciarskich... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Koleje linowe Leitner w LAAX

  Dwie nowe koleje linowe Leitner w ośrodku LAAX w imponujący sposób pokazują, że nowoczesne komfortowe systemy nastawione na działanie wysokiej klasy są jednocześnie ekonomiczne i przyjazne środowisku naturalnemu... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Małe jest piękne

  Z Panem Stanisławem Buńdą, Wiceprezesem Ośrodka Narciarskiego Małe Ciche rozmawia Marcin Czerwiec... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Polskie Koleje Linowe sprzedane
 • TECHNOLOGIE Numer 1 w narciarstwie
 • TECHNOLOGIE Koleje linowe Leitner w LAAX
 • WYWIADY Małe jest piękne

Poznajcie Wintergroup

Poznajcie Wintergroup

Czy kojarzą Państwo jakiś podmiot – organizację, zrzeszającą kilka firm działających w jednej branży, które współpracują ze sobą w celu osiągania konkretnych celów? Na naszych oczach powstaje właśnie pierwsza w Polsce organizacja, zrzeszająca najlepsze wypożyczalnie narciarskie

Wintergroup, bo tak właśnie nazywa się ta wyjątkowa inicjatywa, składa się z sześciu firm, posiadających swoje punkty w dziewięciu znanych każdemu narciarzowi miejscowościach południowej Polski. Liczba wypożyczalni Wintergroup już dziś – na początku pierwszego pełnego sezonu działalności – jest dość imponująca. Jest ich 30!
Możemy być pewni, że w nadchodzącym sezonie zimowym Polska Grupa Wypożyczalni Wintergroup da o sobie znać niemal w całym kraju!

POMYSŁ
Pomysł utworzenia silnego podmiotu zrzeszającego wybrane polskie wypożyczalnie zrodził się w 2010 roku z okazji wzajemnej współpracy kilku firm, aktywnie działających na polskim rynku, przyglądających się od lat warunkom funkcjonowania wypożyczalni narciarskich w krajach alpejskich. Dzięki wymianie poglądów, doświadczeń oraz wspólnym ideom na początku tego roku powołano do życia Wintergroup. Już wówczas zainicjowano pierwsze działania, m.in. ujednolicające regulaminy wypożyczalni.
Utworzenie Grupy to, zdaniem jej członków, innowacyjny projekt, który na polskim rynku czeka świetlana przyszłość. Projekt znacząco wpłynie bowiem na jakość oraz atrakcyjność usług świadczonych przez wypożyczalnie oraz serwisy i szkoły narciarskie.

ZAŁOŻENIA
Działalność Polskiej Grupy Wypożyczalni ma się opierać na ścisłej współpracy dużych wypożyczalni narciarskich, zlokalizowanych w atrakcyjnych miejscowościach turystycznych w całej Polsce, które charakteryzują się wysoką jakością oferowanych usług oraz odpowiednim standardem warunków ich świadczenia.

GŁÓWNA IDEA
Troska o jakość i satysfakcję klientów to główna idea Grupy. Pozostałe idee to:
- Wspólny brand
Wspólny znak firmowy, który pozwoli zidentyfikować każdą wypożyczalnię Wintergroup to jedno z podstawowych założeń Grupy. Marka Wintergroup w ośrodkach narciarskich będzie informowała, że w tym miejscu wypożyczany sprzęt, warunki i sposób obsługi klienta, stoją na wysokim poziomie. Funkcjonujące dotychczas niezależnie wypożyczalnie należały będą wkrótce do jednej sieci o jednolitym, wysokim standardzie.
Innymi słowy, znak Wintergroup ma być – wśród setek przeciętnych wypożyczalni w Polsce – symbolem naprawdę wysokiej jakości.

Wintergroup, bo tak właśnie nazywa się ta wyjątkowa inicjatywa, składa się z sześciu firm, posiadających swoje punkty w dziewięciu znanych każdemu narciarzowi miejscowościach południowej Polski

- Wspólne karty rabatowe
Oprócz wspólnej marki, Polska Grupa Wypożyczalni charakteryzowała się będzie wspólną, ujednoliconą polityką dotyczącą zniżek dla swoich klientów. Klienci otrzymujący specjalną kartę rabatową Polskiej Grupy Wypożyczalni w jednej z wypożyczalni Wintergroup, np. w Białce Tatrzańskiej, staną się jednocześnie klientami uprawnionymi do uzyskiwania zniżek na wypożyczanie i serwisowanie sprzętu zimowego we wszystkich punktach sieci na terenie Polski. Już w zeszłym roku pierwsi narciarze i snowboardziści otrzymali karty Wintergroup z 10-procentowym rabatem. W tym roku akcja ta będzie kontynuowana, a na miłośników zimowych dyscyplin sportu czekać będą kolejne zniżki.

- Centra testowe
Bardzo istotną cechą punktów Wintergroup ma być dostęp do nowych nart i desek snowboardowych najlepszych światowych marek, takich jak: Fischer, Volkl, Head lub Burton. Będzie to możliwe dzięki współpracy Polskiej Grupy Wypożyczalni z polskimi przedstawicielami wyżej wymienionych firm. Wysokiej jakości sprzęt, także z kategorii „Nowości”, to gratka dla każdego zapalonego narciarza, dlatego już w nadchodzącym sezonie w wybranych punktach Wintergroup powstaną świetnie wyposażone „Centra Testowe” najlepszych firm produkujących sprzęt zimowy. Centra w wypożyczalniach Wintergroup będą wyraźnie oznaczone oraz promowane wspólnymi siłami członków Grupy oraz producentów.

- Nowoczesne wypożyczalnie
Sieć Wintergroup będzie składać się z wypożyczalni, które chcą się rozwijać, dążyć do podniesienia standardu swoich obiektów, podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników oraz które stawiają na profesjonalną i przyjazną obsługę klientów. W tym kontekście warto zaznaczyć, że praca w większości wypożyczalni Grupy opiera się na nowoczesnym oprogramowaniu firmy Firesoft, dedykowanym specjalnie do tego typu punktów. W pełni wyposażone, sieciowe stanowiska komputerowe oraz akcesoria, m.in. skanery dokumentów, czytniki kodów kreskowych, to wizytówki Polskiej Grupy Wypożyczalni, które wydatnie usprawniają i podnoszą poziom obsługi klienta.
W najbliższej przyszłości Grupa planuje wprowadzać w życie nowe pomysły i udogodnienia. Przykładem może być możliwość rezerwacji sprzętu w jakiejkolwiek wypożyczalni Wintergroup na stronie internetowej.

WINTERGROUP
Polska Grupa Wypożyczalni to dziś sześć firm, posiadających swoje punkty w dziewięciu polskich miejscowościach:
- Białka Tatrzańska: wypożyczalnie Waluś Ski na Bani i Kotelnicy;
- Czarna Góra: wypożyczalnie VIP-Ski;
- Szczawnik: wypożyczalnia Dwie Doliny;
- Szczyrk: wypożyczalnie Silveretta;
- Ustroń: wypożyczalnie QBL;
- Wierchomla Mała: wypożyczalnia Dwie Doliny;
- Wisła: wypożyczalnia QBL;
- Zakopane: Wypożyczalnie AMC-Sport – Strama Nosal;
- Zieleniec: wypożyczalnie VIP-Ski.

CELE GRUPY
Zamiarem Polskiej Grupy Wypożyczalni jest poszerzenie obszaru działania sieci wypożyczalni, dlatego, jak zapewniają jej założyciele, możliwe jest przyjęcie do Grupy nowych firm, które spełnią wymagane kryteria, szczególnie dotyczące standardu i nastawienia do kwestii rozwoju.
Członkowie Wintergroup są przekonani, że obecność sieci w większości najlepszych polskich ośrodków narciarskich oraz wszystkie pozostałe atuty, którymi cechuje się Grupa, przyciągną klientów i przyczynią się do podniesienia standardu nie tylko wypożyczalni sprzętu zimowego, lecz również całych ośrodków narciarskich.

Nam, narciarzom i snowboardzistom pozostaje poczekać i już tej zimy przekonać się, jak bardzo zaawansowany jest ten wyjątkowo obiecujący projekt.

TEKST | Hieronim Pala
FOTO | Archiwum firmy QBL, archiwum redakcji

 24 Styczeń 2012