• Polskie Koleje Linowe sprzedane

  22 maja została podpisana umowa sprzedaży 100 proc. akcji spółki Polskie Koleje Linowe... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Numer 1 w narciarstwie

  Skidata ma niezwykle bogate doświadczenie i od wielu lat jest pionierem w produkcji i eksploatacji systemów kontroli dostępu w ośrodkach narciarskich... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Koleje linowe Leitner w LAAX

  Dwie nowe koleje linowe Leitner w ośrodku LAAX w imponujący sposób pokazują, że nowoczesne komfortowe systemy nastawione na działanie wysokiej klasy są jednocześnie ekonomiczne i przyjazne środowisku naturalnemu... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Małe jest piękne

  Z Panem Stanisławem Buńdą, Wiceprezesem Ośrodka Narciarskiego Małe Ciche rozmawia Marcin Czerwiec... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Polskie Koleje Linowe sprzedane
 • TECHNOLOGIE Numer 1 w narciarstwie
 • TECHNOLOGIE Koleje linowe Leitner w LAAX
 • WYWIADY Małe jest piękne

Pomoc drapieżników Arctic Cat

Pomoc drapieżników Arctic Cat

Pół wieku pracy ze skuterami śnieżnymi, pasja oraz nieustanny rozwój, stawiają Arctic Cat w czołówce producentów skuterów śnieżnych na świecie. Bardzo silnie rozwinięty dział innowacji technicznych połączony z pracą konstruktorów oraz opiniami użytkowników pozwala na dopracowanie maszyn do perfekcji

PÓŁ WIEKU W CZOŁÓWCE
Arctic Cat w zeszłym sezonie obchodził swoje 50. urodziny. To właśnie wtedy powstała pierwsza fabryka Arctic Cat. Dziś Arctic Cat produkuje skutery dziecięce (120), skutery turystyczne (T 570, TZ1), skutery górskie (M8 Sno Pro, HCR, M 1100 Turbo), sportowe (Sno Pro 600, F, XF) oraz  skutery użytkowe (Bearcat, Bearcat Z1 XT Groomer).

W NAJTRUDNIEJSZYCH WARUNKACH
Bearcat to koronny model użytkowy naszej firmy – od lat niezawodny, przystosowany do ciężkiej pracy w terenie. Produkowany od dwóch lat model Bearcat Z1 XT Groomer przeznaczony jest do obsługi stacji narciarskich oraz zimowych ośrodków sportowych.
Bearcat Z1 GX Groomer zbudowany jest na mocnym i bardzo komfortowym podwoziu Twin Spar. Skuter wyposażony jest w cichy, ekologiczny silnik 4-suwowy o pojemności 1100 cm3 i mocy 123 KM. Za przeniesienie mocy na śnieg odpowiada szeroka, długa gąsienica o wymiarach 51 x 396 x 3,175 cm. Dopracowane do perfekcji zawieszenie gwarantuje łatwe prowadzenie i pełną kontrolę nad skuterem. Bearcat Z1 GX Groomer jest wyposażony w szerokie płozy (20,3 cm) o rozstawie 102-112 cm – dzięki temu jest niezawodny nawet w najtrudniejszych warunkach.

NIEZAWODNY I KOMFORTOWY
Bearcat Z1 GX Groomer posiada unikalne wyposażenie. Jest to między innymi jedyna wyciągarka fabrycznie zamontowana z przodu skutera. To także tylny panel ze światłem ostrzegawczym, dodatkowe chłodzenie silnika ulokowane pod siedzeniem, hak holowniczy, specjalnie zaprojektowany bak o pojemności 64,4 l, wysoka owiewka, lusterka oraz gniazdo 12 V.
Ponadto do Groomera można łatwo podpiąć sanie transportowe czy urządzenie do tworzenia tras biegowych. Pojemność baku pozwala na pokonywanie długich dystansów bez obaw, że zabraknie paliwa. Dzięki tak pojemnemu bakowi nie trzeba również obciążać skutera dodatkowym paliwem. Dodatkowe chłodzenie silnika zapobiega przegrzaniu maszyny i znacząco wpływa na bezpieczeństwo kierowcy. Fabrycznie montowana wyciągarka umożliwia nie tylko podpięcie pługu do odśnieżania, lecz jest również pomocna przy załadunku skutera lub w chwilach, gdy maszyna zakopie się w śniegu. Skuter wyposażony jest także w elektryczny starter, bieg wsteczny, wyświetlacze, kontrolkę oleju, podgrzewane rączki i manetkę gazu.
Bearcat Groomer to skuter, który daje niesamowitą przyjemność z jazdy. To niezwykle funkcjonalna maszyna, która sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach.
Bearcat Groomer to jednak przede wszystkim: niezawodność, komfort oraz nieoceniona pomoc na śniegu.

SPECJALNIE DLA FANÓW!
Arctic Cat to jedyna firma na świecie, która co roku wypuszcza unikalną nową kolekcję specjalnie zaprojektowanej odzieży oraz akcesoriów do skuterów śnieżnych – nie tylko dla mężczyzn, lecz również dla kobiet i dzieci. Materiały najwyższej jakości oraz nowoczesny design sprawiają, że ubrania są funkcjonalne, nieprzemakalne, wygodne i stylowe.


TEKST | Tomasz Owczarz
FOTO | Archiwum firmy Arctic Cat


 19 Kwiecień 2013