• Polskie Koleje Linowe sprzedane

  22 maja została podpisana umowa sprzedaży 100 proc. akcji spółki Polskie Koleje Linowe... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Numer 1 w narciarstwie

  Skidata ma niezwykle bogate doświadczenie i od wielu lat jest pionierem w produkcji i eksploatacji systemów kontroli dostępu w ośrodkach narciarskich... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Koleje linowe Leitner w LAAX

  Dwie nowe koleje linowe Leitner w ośrodku LAAX w imponujący sposób pokazują, że nowoczesne komfortowe systemy nastawione na działanie wysokiej klasy są jednocześnie ekonomiczne i przyjazne środowisku naturalnemu... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Małe jest piękne

  Z Panem Stanisławem Buńdą, Wiceprezesem Ośrodka Narciarskiego Małe Ciche rozmawia Marcin Czerwiec... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Polskie Koleje Linowe sprzedane
 • TECHNOLOGIE Numer 1 w narciarstwie
 • TECHNOLOGIE Koleje linowe Leitner w LAAX
 • WYWIADY Małe jest piękne

Pilsko wraca do życia

10,7 mln zł – tyle spółka CTE zapłaciła Gliwickiej Agencji Turystycznej za Ośrodek Narciarski Pilsko wraz z ośrodkiem wypoczynkowym Jontek. Po 3 nieudanych próbach sprzedaży w drodze przetargu korbielowski ośrodek sprzedano w drodze negocjacji.
Nowy właściciel zapowiedział już rewolucyjne zmiany, które przywrócą Pilsku jego dawną świetność.
W niedługim czasie Pilsko stanie się nowoczesnym ośrodkiem wypoczynkowym z wieloma kolejami, aquaparkiem, spa & wellness, potężną bazą noclegową i doskonałą ofertą gastronomiczną. Nad ożywieniem ośrodka pracują architekci, inżynierowie, a także naukowcy. Celem nowego właściciela jest stworzenie nowoczesnego ośrodka turystycznego, który będzie funkcjonował w zgodzie z naturą. Dlatego też w planach jest między innymi instalacja oświetlenia zasilanego energią fotowoltaiczną, a także wyeksponowanie wszelkich walorów przyrodniczych (np. potoku Kamienna). Planuje się również budowę dwóch 6-osobowych kolei krzesełkowych – jednej z Polany Strugi (obecna dolna stacja 2-osobowej kolei na Szczawiny) aż na Halę Miziową (czas przejazdu: 12 minut), drugiej z Kamiennej (okolice Jontka) ponad Halę Buczynka. W miejscu wyciągu orczykowego na Kopiec (ponad Halą Miziową) również stanie kolej krzesełkowa. Dzięki temu właściciel zapobiegnie zadeptywaniu tej części góry.
Ponieważ są to kosztowne i czasochłonne inwestycje, miniony sezon nie był w Pilsku jeszcze tak spektakularny. Stoki były jednak odpowiednio przygotowane i wszystkie urządzenia były sprawne. Ponadto narciarze mogli liczyć na taśmociąg, którym podjeżdżali do kolei linowej na Szczawiny, dobre jedzenie w restauracji w Jontku, nowe toalety i darmowy parking.
CTE to spółka, która m.in. kilka lat temu uruchomiła w Istebnej Kompleks Zagroń. Renoma, jaką cieszy się tamtejszy ośrodek daje nadzieję na to, że również Korbielów wkrótce stanie się znaczącą stacją narciarską.
 11 Kwiecień 2013