• Polskie Koleje Linowe sprzedane

  22 maja została podpisana umowa sprzedaży 100 proc. akcji spółki Polskie Koleje Linowe... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Numer 1 w narciarstwie

  Skidata ma niezwykle bogate doświadczenie i od wielu lat jest pionierem w produkcji i eksploatacji systemów kontroli dostępu w ośrodkach narciarskich... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Koleje linowe Leitner w LAAX

  Dwie nowe koleje linowe Leitner w ośrodku LAAX w imponujący sposób pokazują, że nowoczesne komfortowe systemy nastawione na działanie wysokiej klasy są jednocześnie ekonomiczne i przyjazne środowisku naturalnemu... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Małe jest piękne

  Z Panem Stanisławem Buńdą, Wiceprezesem Ośrodka Narciarskiego Małe Ciche rozmawia Marcin Czerwiec... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Polskie Koleje Linowe sprzedane
 • TECHNOLOGIE Numer 1 w narciarstwie
 • TECHNOLOGIE Koleje linowe Leitner w LAAX
 • WYWIADY Małe jest piękne

Nowości na Złotym Groniu

Ośrodek Narciarski Złoty Groń w Istebnej w minionym sezonie zaproponował klientom wiele nowości.
Najważniejszą z nich jest nowa, wyprzęgana 6-osobowa kolej kanapowa, która stanęła w miejscu starego wyciągu orczykowego Mostostal 1000. Kolej o długości 800 metrów i różnicy poziomów wynoszącej 150 metrów w ciągu godziny może wywieźć na szczyt Złotego Gronia 2800 osób. Narciarze i snowboardziści do górnej stacji docierają w 2 minuty i 40 sekund.
Kolejną nowością jest zamiana popularnego wyciągu dla dzieci, Polsportu, na nowoczesne i o wiele szybsze urządzenie polskiej firmy Patronik. Dzięki tym zmianom znacząco poprawił się ruch w ośrodku – klienci nie stoją w kolejkach. Wraz z nowymi wyciągami utworzone zostały 2 nowe trasy. Ponadto w sezonie 2012/2013 uruchomione zostało sztuczne oświetlenie tras na Złotym Groniu. Dało to klientom ośrodka możliwość jazdy po zmroku, w związku z tym wydłużył się czas pracy ośrodka – jest teraz czynny do 21. Do największych atrakcji ośrodka należą teraz wieczorne treningi i zawody.
W Ośrodku Narciarskim Złoty Groń przybyło również atrakcji dla dzieci. Niedawno utworzono mini lodowiec, który jest elementem tworzonego Parku Białego Misia.
O odpowiednią ilość śniegu na Złotym Groniu dba teraz zmodernizowany system naśnieżania, zaś nowy system kontroli dostępu Base System jeszcze bardziej usprawnił ruch w ośrodku. Właściciele ośrodka planują w najbliższym czasie przystąpienie do wspólnej karty – nowy system kontroli dostępu z pewnością ułatwi takie posunięcie.
Kolejną nowością są powiększone parkingi. Oprócz tego, że są teraz trzykrotnie większe niż wcześniej, mają utwardzoną nawierzchnię, co z pewnością spodoba się wielu zmotoryzowanym klientom ośrodka.
Zmian doczekała się także wypożyczalnia sprzętu. Oprócz nowego wystroju i urządzeń, znajdują się w niej narty testowe kilku renomowanych firm. Klienci mogą również testować buty narciarskie, co jest zupełną nowością.
Na Złotym Groniu na lepsze zmieniła się również oferta kursów i szkoleń. Wprowadzone zostały szkolenia grupowe. Ośrodek podjął również współpracę ze szkołą snowboardową. Wzbogacona została także oferta kulinarna ośrodka.
 02 Kwiecień 2013