• Polskie Koleje Linowe sprzedane

  22 maja została podpisana umowa sprzedaży 100 proc. akcji spółki Polskie Koleje Linowe... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Numer 1 w narciarstwie

  Skidata ma niezwykle bogate doświadczenie i od wielu lat jest pionierem w produkcji i eksploatacji systemów kontroli dostępu w ośrodkach narciarskich... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Koleje linowe Leitner w LAAX

  Dwie nowe koleje linowe Leitner w ośrodku LAAX w imponujący sposób pokazują, że nowoczesne komfortowe systemy nastawione na działanie wysokiej klasy są jednocześnie ekonomiczne i przyjazne środowisku naturalnemu... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Małe jest piękne

  Z Panem Stanisławem Buńdą, Wiceprezesem Ośrodka Narciarskiego Małe Ciche rozmawia Marcin Czerwiec... DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Polskie Koleje Linowe sprzedane
 • TECHNOLOGIE Numer 1 w narciarstwie
 • TECHNOLOGIE Koleje linowe Leitner w LAAX
 • WYWIADY Małe jest piękne

Naśnieżanie z klasą

Naśnieżanie z klasą

Nowa automatyczna armatka Supersnow 700, dzięki niespotykanym innowacjom, wynosi sztukę naśnieżania na nieosiągalny dotąd poziom

Setki badań i testów oraz ciężka praca specjalistów z Supersnow zaowocowały skonstruowaniem bezawaryjnej armatki, która pobiera minimalną ilość energii i produkuje dużą ilość śniegu najwyższej jakości, a przy tym jest niezwykle cicha i prosta w obsłudze.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA
Zalety Supersnow 700 to zasługa wprowadzonych innowacji, między innymi nowych, odpornych na ścieranie, ceramicznych dysz TwinC Supersnow, które stanowczo zwiększają wydajność armatki. Jest tak za sprawą innowacyjnej wkładki ceramicznej, która charakteryzuje się wysoką odpornością na wytarcia powodowane przepływem wody zanieczyszczonej drobinkami piasku oraz innymi wytrąceniami, których nie wychwyci filtr. Wkładka ceramiczna umożliwia również odpowiednie ukierunkowanie przepływu wody, co gwarantuje zachowanie właściwego kąta jej rozpylania – nawet po wielu sezonach pracy. Niezwykła łatwość montażu i demontażu dysz sprawia, że ich konserwacja wymaga minimalnej ilości pracy i czasu.
Dzięki innowacyjnemu hydraulicznego układowi sterującemu, zainstalowanemu zamiast tradycyjnego układu elektrycznego, Supersnow 700 zużywa o 30% energii mniej niż poprzednie modele oraz nawet o 50% energii mniej niż armatki innych producentów. Armatka zużywa maksymalnie 17,5 kW energii.
Hydrauliczne sterowanie oscylacją, podnoszeniem tuby oraz hydrozaworami gwarantuje również bezawaryjną pracę armatki w każdych warunkach.
Supersnow 700 posiada także zupełnie nowy filtr szczelinowy. Jest on o wiele bardziej dokładny i wytrzymały od konwencjonalnych filtrów siatkowych, a do oczyszczenia wkładu filtru potrzebna jest tylko woda. Ponadto specjalna konstrukcja oraz łatwy dostęp sprawiają, że niemożliwe jest uszkodzenie go podczas czyszczenia. Filtr umieszczony w Supersnow 700 ma jeszcze większą szczelinę niż filtry poprzednich modeli, co znacząco wydłuża czas pracy armatki bez potrzeby serwisowania.

NAJWYŻSZY POZIOM BEZPIECZEŃSTWA

Armatka Supersnow 700 została wyposażona w 8-łopatkowy wentylator sierpowy. Jego zaletą jest wyższy wskaźnik efektywności oraz cichsza praca. Rozruch silnika wentylatora za pomocą systemu „Soft Start” umożliwia łagodny start armatki i zabezpiecza wentylator przed uszkodzeniem w przypadku jego oblodzenia.
Dla zapewnienia środowisku naturalnemu maksimum bezpieczeństwa w Supersnow 700 stosuje się wysokiej jakości olej, który wypełnia układ hydrauliczny. Olej spełnia najwyższe standardy ekologiczne. Jest biodegradowalny – ulega rozkładowi pod wpływem promieni słonecznych i mikroorganizmów znajdujących się w wodzie. Zarówno proces rozkładu, jak i jego produkty nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne.


Armatka zużywa maksymalnie 17,5 kW energii

 

NIEZWYKLE CICHA I ŁATWA W OBSŁUDZE
Tuba Supersnow 700 to zupełnie nowa konstrukcja. Wraz z pozostałymi wprowadzonymi przez Supersnow innowacjami wpływa na zmniejszenie poziomu hałasu pracującej armatki. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów, Supersnow 700 waży jedynie ok. 500 kg (bez podwozia). To sprawia, że jej transport nie stanowi żadnego problemu.
Ponieważ podczas projektowania i konstruowania produktów specjaliści z Supersnow zawsze kierują się użytecznością i ergonomią, nowa armatka została wyposażona w panel operatorski, który w każdej chwili można zdemontować, przenieść w inne miejsce, np. na podstawę wysięgnika i za pomocą przedłużki połączyć z armatką. To idealne rozwiązanie dla małych ośrodków, których właściciele nie chcą inwestować w panel bezprzewodowy do armatki na wysięgniku. Ponadto każdą armatkę można obsługiwać specjalnym pilotem, podłączonym do maszyny przewodem. Kto zaś jeszcze bardziej ceni sobie wygodę, może obsługiwać cały system naśnieżania za pomocą pilota bezprzewodowego.


GODNA UWAGI
Supersnow 700 jest armatką, która wprowadza sztukę naśnieżania na nieznane dotąd obszary. Pełna innowacji, wykonana z najnowocześniejszych materiałów jest maszyną, obok której nikt nie może przejść obojętnie.


Zalety Supersnow 700 to zasługa wprowadzonych innowacji

 

TEKST | Rafał Topolski
FOTO | Archiwum firmy Supersnow20 Kwiecień 2013